Ako by mal prebiehať nákup klimatizácie

Ako by mal prebiehať nákup a montáž klimatizácie

Príchod zimy je ideálne obdobie na nákup klimatizácie. Dôvodov je niekoľko. Máte viac času, ako keď už vonku riadne pripeká a klimatizácie majú často aj akciové ceny. Čo je najdôležitejšie, nebudete na inštaláciu klimatizácie čakať tak dlho, ako keď je pred vami celý rad klientov, ktorí vás stihli predbehnúť. Ako teda správe vyberať, nakupovať a inštalovať klimatizáciu?

Bez poradenstva nekupujte

Klimatizácia nie je vec, ktorú si vyberiete podľa vkusu alebo farby. Je to vec, ktorá musí byť predovšetkým funkčná a platí, že vybrať si ju je komplikovanejšie, ako napríklad automobil. Prečo? Pretože to, čo vyhovuje jednému človeku nemusí druhému. Dokonca aj v rámci jednej bytovky sú rozdielne podmienky, v ktorých bude klimatizácia fungovať. Je rozdiel, či budete chladiť, prípadne kúriť zateplenú alebo nezateplenú miestnosť, či je orientovaná južne, západne, alebo na východ. Preto ak si vyberiete klimatizáciu, je vhodné, aby bol na druhej strane niekto, kto vám pomôže s obhliadkou a k zvolenej klimatizácii napríklad odporučí správny výkon.

Zvážte dôležité parametre

Je jedno, či si parametre, ktoré má okrem chladenia a kúrenia klimatizácia obsahovať vyberiete najprv a potom si necháte poradiť správne umiestnenie a výkon, alebo naopak, k výkonu nájdete požadované funkcie. Nezabudnite, že klimatizácia môže mať mnoho prídavných vlastností od kvalitného filtra na pele, ionizátor, nízku hlučnosť zvážte ak ju chcete mať v obývačke alebo spálni. Tak isto možno bude dôležité diaľkové ovládanie. Dnes sa už dá kvalitná klimatizácia vyskladať prakticky na želanie. Určite nájdete ten správny typ.

Klimatizáciu  by predajca nemal iba dodať

Či už ste si objednali klimatizáciu cez internet a konzultovali jej výber s odborným technickým poradcom, alebo ste si ju kúpili v kamennej predajni, predaj by nemal prebiehať tak, že dostanete balenia s klimatizáciou a tým sa povinnosť predajcu akoby skončila. Je nutné, aby vám klimatizáciu aj správne namontovali. Ideálny prípad je, ak ten, kto klimatizáciu predal aj zariadenie inštaluje. Preberá tak vlastne zodpovednosť za správne fungovanie. Ak však už máte klimatizáciu bez inštalácie, určite vyhľadajte profesionála. Pretože neodborná inštalácia môže klimatizáciu poškodiť, nebude fungovať správne a následne sa nedomôžete ani záruky.

Servis

Pri klimatizácii nie je dôležitý len záručný a pozáručný, ale aj pravidelný servis. Ak sa totiž klimatizácia pokazí, neprinesiete ju do obchodu ako pokazený MP3 prehrávač. Preto sa pri predaji pýtajte na zabezpečenie servisu a informujte sa aj na pravidelný servis, ktorý je pre dobro klimatizácie potrebné realizovať minimálne raz ročne.

VZDUCHOTECHNIKA KLIMAC, s.r.o - Všetky práva vyhradené Klimac.sk, tvorba web stránok by ABCDesign