Tepelné čerpadlo sa naozaj oplatí

Zadanie zákazníka bolo jasné – znížiť náklady na vykurovanie.

Majiteľ rodinného domu sa inšpiroval približne šesťročnou inštaláciou tepelného čerpadla u svojho suseda. Informoval sa preto u majiteľa na našu spoločnosť, ktorá celý systém navrhla a sprevádzkovala. A tak vznikol náš prvý kontakt. Po prvej konzultácii s týmto zákazníkom sme našli riešenie, ako znížiť náklady na vykurovanie jeho stavby. Pre inštaláciu sme vybrali spoľahlivé a mimoriadne úsporné tepelné čerpadlo Daikin Altherma. Tento model sme vybrali podľa podmienok, keďže sa jednalo o zámenu elektrického kotla a oblasť, v ktorej sa rodinný dom nachádzal nebola plynofikovaná.

Bol potrebný dobrý prepočet potrebného vykurovacieho príkonu. Kalkuláciu sme pripravili presne, majiteľ mal dobré znalosti o jeho stavbe a zohľadnili sme na mieste aj aktuálne vlastnosti domu. Pri inštalácii sme využili elektrikárske, chladiarenské aj kúrenárske znalosti. Bolo potrebné odstaviť a demontovať pôvodný systém a nainštalovať nový, ktorý mal iné parametre. Všetko bolo potrebné na mieste odskúšať a prispôsobiť.

Máme druhú vykurovaciu sezónu tohto systému a po dvojročnej prevádzke sme spokojní. Potvrdila sa vhodná voľba systému a celej investície, ktorú majiteľ čiastočne znížil vďaka získaniu štátnej dotácie programu “Zelená domácnosť”. Zákazník zaznamenal viac ako 55% úsporu nákladov na vykurovanie a prípravu teplej vody. Týmto ďakujeme za ďalšiu príležitosť, ktorá nám umožnila uspokojiť zámer zákazníka ušetriť na energiách. Okrem zárobku na prevádzku zamestnancov a firmy nám dáva pocit spokojnosti z dobre odvedenej práce a celkového výsledku.

Rodinný dom s rozlohou 210 m²

Inštalovaný vykurovací výkon: 11kW

Pred cca : 16000 kwh

Po cca: 7500 kwh

Chcete vedieť orientačnú cenu pre váš projekt? Spojte sa s nami +421908491689

VZDUCHOTECHNIKA KLIMAC, s.r.o - Všetky práva vyhradené Klimac.sk, tvorba web stránok by ABCDesign