Inovácie klimatizácií, ktoré vám spríjemnia život

Žiť sa dá aj bez klimatizácie, ale s ňou je to omnoho pohodlnejšie. A preto netreba hovoriť len o tom, čo je nutné k tomu, aby klimatizácia mala, aby dobre slúžila, ale je vhodné niekedy hovoriť aj o tom, čo nám ešte viac život s ňou spríjemní a uľahčí.

Senzory na mapovanie osôb

Je to veľmi potrebná funkcia, ak si chcete zachovať zdravie aj zdravý rozpočet. Snímacie zariadenie na báze 3D senzora totiž dokáže oproti bežnej klimatizácii ušetriť približne 10% elektrickej energie. To jednoducho len vďaka tomu, že si vyhodnotí, že ak v miestnosti nie sú ľudia, nemusí tak extrémne chladiť. Na druhej strane vám tento systém pomáha predchádzať ochoreniam z klimatizácie ako je nachladnutie, alebo stuhnutosť krku, alebo seknutia v krížoch. Túto ochranu máte zaručenú tým, že klimatizácia sama vyhodnotí, kde sú ľudia s vzduch smeruje tak, aby nešiel priamo na nich. Prirodzene, ak si želáte priamu dávku studeného vzruchu na seba. aj to sa dá nastaviť. Ale samozrejme na vlastné riziko.

Ovládanie na diaľku

Opäť jedna z vychytávok, o ktorej si môžete povedať, že ju nepotrebujete. Je to pravda. Klimatizácia sa dá zapnúť aj po príchode domov, ale je omnoho lepšie prísť do príjemného prostredia, ako do rozpáleného domu, či bytu a potom sa začať chladiť. Navyše myslite aj na vašich domácich miláčikov. Aj im môžete v čase neprítomnosti na diaľku zapnúť klimatizáciu a tak im pomôcť zdolať letné horúčavy. No a najlepšie je nastaviť si klimatizáciu napríklad pred odchodom z práce, aby ste v sparný deň neprišli do ďalšej vyhne, ale do priestoru, kde sa budete cítiť naozaj skvele.

Chladivo R32

Ide o nové ekologické chladivo, ktoré znižuje počet emisií a jeho doba rozpadu je podstatne nižšia. Chránite ním prírodu, ale zároveň výkon vašej klimatizácie bude vyšší a spotreba nižšia. Klimatizácie s týmto typom chladiva ho nespotrebujú toľko ako staršie klímy (až 30 % úspora chladiva) a samozrejme ide o jednozložkový typ, čo takmer vylučuje úniky do ovzdušia pri jeho dopĺňaní a odpájaní klimatizácie.

Klimatizácia bez prievanu

Jedným zo skvelých riešení napríklad do spálne je technológia chladenia, ktoré nespôsobuje vietor, ale chladí prostredníctvom perforovanej mriežky. Vzduch sa preto osvieži vďaka tak jemným prúdom vzduchu, že klimatizáciu môžete mať aj priamo v spálni a nebude vám fúkať na nohy. Táto technológia zabezpečuje chladnejšiu klímu, zabraňuje nepríjemnému prievanu v miestnosti.

VZDUCHOTECHNIKA KLIMAC, s.r.o - Všetky práva vyhradené Klimac.sk, tvorba web stránok by ABCDesign